Керівник Донеччини закликав молитися за мир на Донбасі

September 29, 2015

Керівник Донеччини закликав молитися за мир на Донбасі

Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський закликав представників усіх конфесій у своїх богослужіннях молитися за мир і спокій на Донбасі.

У Краматорську 20 серпня відбувся круглий стіл за участю представників української влади й релігійних організацій Донецької області. Голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський закликав представників усіх конфесій у своїх богослужіннях молитися за мир і спокій на Донбасі й у всій Україні, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники зустрічі обговорили шляхи взаємодії в питаннях духовно-морального розвитку населення регіону. Керівник Донецької області пообіцяв сприяти будь-якій релігійній організації, чия діяльність спрямована на допомогу людям, а також на відновлення миру й спокою в регіоні.
У ході зустрічі релігійні діячі розповіли, що основною проблемою морально-духовного стану населення Донецької області, як на тимчасово окупованих територіях, так і на контрольованих українською владою, є високий рівень ненависті й озлобленості. Павло Жебрівський підкреслив, що найбільшою довірою сьогодні в суспільстві, згідно з опитуваннями, користується церква, яка може сприяти зниженню градуса ворожнечі в суспільстві.

Обговорюючи шляхи співпраці між церквами та владою, керівник області розповів про заплановане відкриття на лінії розмежування логістичних центрів та їхню роль. При цьому Павло Жебрівський запропонував священикам приїжджати для роботи на цих майданчиках. Задля цього держадміністрація вивчає можливість організації каплиці й місця для бесіди священиків із людьми.

Ще один проблемний аспект у сфері духовності, на який звернули увагу представники конфесій, – це забезпечення рівності церков, гарантованої Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації». На це Павло Жебрівський відповів, що рівність усіх церков неодмінно буде дотримано.

Священнослужителі поділилися своїми успіхами на ниві благодійності та розповіли про проблеми своїх парафіян на окупованих територіях. При цьому, незважаючи на існуючі труднощі, велика частина церков не згортає свою діяльність на територіях за лінією фронту та в міру своїх сил намагається допомогти своїй пастві і всім нужденним.
Зустріч завершилася спільною молитвою за мир і злагоду на Донбасі й у всій Україні.

Інститут релігійної свободи, Київ, www.irs.in.ua

Метеріал взятий з сайту християнської місії "Голос Надії" : http://www.voice.org.ua/news/global-news/item/862-kerivnik-donechchini-zaklikav-molitisya-za-mir-na-donbasi

Авторизація на сайті